Атонік Плюс врятує рослини від заморозків

Цього року різкі погодні контрасти стали для аграрія справжнім випробуванням. Весняне потепління розпочалося рано, наприкінці лютого. Після того був дуже теплий березень, і плодові накопичили багато тепла, дуже рано зацвіли  і постраждали від квітневих заморозків. Під першу хвилю заморозків потрапили ранні кісточкові (абрикоси, персики), а також озимий ріпак після весняного відновлення вегетації. Потім після теплого початку травня знову наступило похолодання. Заморозки до -3°С(і навіть нижче)спостерігалися на територіїмайже усієї країни.Вторгнення дуже холодного арктичного повітря стало причиною опадів у вигляді снігу в низці регіонів країни. А найхолодніші ночі 10 та 11-го травня можуть спричинитизначні втрати врожаю. Температура повітря знижувалася до 0...-3°С, а на поверхні ґрунту було зафіксовано -3...-8°С, що дуже небезпечно для сходів теплолюбних культур. Зав’язі абрикосу і персику, що лишились після квітневих заморозків, були пошкоджені травневим зниженням температури. Також від травневих заморозків сильно постраждали яблуні, груші, вишні, сливи, які в цей період масово цвітуть.

Такі зниження температури дуже шкідливі для сходів картоплі, томатів, солодкого перцю, огірків, ягід, малини та суниці, а також для винограду. Наприклад, на Київщині виноград перебуває у фазі появи суцвіть, і витримує температуру – лише 0...-1°С. Враховуючи те, що в Київській області було зафіксовано зниження температури і до -2…-3°С, і навіть -8°С, наслідки для виноградників можуть бути критичними.

Надходять повідомлення з різних регіонів, що наразі вже пошкоджені посіви зернових, картоплі, томатів, солодкого перцю, огірків, суниці та фруктові дерева. Дуже постраждали такі теплолюбні рослини, як квасоля та соя. У деяких районах Київщини (Згурівський, Володарський, Біло-Церківський, Кагарлицький, Бородянський райони), а також Полтавщини виявлено пошкодження сходів кукурудзи заморозками (фото 1, 2, 3). На Київщині зафіксовано ушкодження заморозками суниці – верхні розкриті суцвіття повністю почорніли (фото 4).

 

Фото 1, 2, 3. Ушкоджені приморозками сходи кукурудзи, Володарський район, Київська обл.

 Фото 4. Пошкодження суцвіть суниці заморозками (смт Гребінки, Васильківський р-н)

 Фото 5. Результат застосування Атонік Плюс, 0,2 л/га (1 обробка – 29.04.2017, 2 обробка – 8.05.2017), с. Новосілки, Києво-Святошинський р-н)

Що ж робити, якщо рослини постраждали від заморозків, так як захистити їх від таких несприятливих погодних факторів?

Після такого холодового стресу потрібно допомогти рослинам подолати його наслідки – застосувати Атонік Плюс. Атонік Плюс – регулятор росту, біостимулятор із регенеративною та антистресовою дією на основі природних компонентів. Діючі речовини Атонік Плюс в незначних кількостях містяться в клітині рослини. Атонік Плюс спричинює прискорений ріст і розвиток культур, підвищує їх морозостійкість та опірність несприятливим погодним та стресовим  факторам, подовжує період плодоношення, збільшує врожайність та покращує якість продукції. 

На плодових культурах, що найбільше потерпають від весняних заморозків, Атонік Плюс застосовують превентивно (за 1-2 доби до настання прогнозованого зниження температури)  та повторно  через 3-4 дні після заморозків. Крім того, Атонік Плюс обробляють сходи широкого спектру культур (соя, кукурудза, томати, буряки цукрові)  для підвищення ефективності фотосинтезу, прискорення росту та розвитку рослин, подолання наслідків холодового стресу та стресу внаслідок застосування пестицидів. 

Оцінюючи ситуацію з ушкодженим посівом кукурудзи (фото 1, 2, 3), слід відмітити, що посів виживе та відросте, але такий холодовий стрес спричинить значні втрати урожаю. Спочатку необхідно взяти паузу до 3 діб, дати можливість сходам відрости. Швидкість відростання буде залежати від температурного режиму. Повільне відростання надземної частини буде призводити до гальмування росту і формування кореневої системи, особливо вузлових коренів, тим самим посилюючи залежність рослини від енергетичних запасів, що містяться в ендоспермі, а також залежність рослини від наступних можливих  стресів, яких може зазнати підземна частина рослини внаслідок ураження хворобами і пошкодження ґрунтовими шкідниками. Тому важливо після відростання надземної частини кукурудзи (через 3-5 діб) здійснити позакореневе підживлення рослини Атонік Плюс, 0,2 л/га (200-300 л/га робочого розчину) у суміші з мікродобривами на основі легкорозчинних і легкодоступних форм фосфору, калію та магнію*.

Ушкоджену заморозками суницю (фото 4) також можна врятувати, адже є ще нерозкриті суцвіття нижніх ярусів. У міжнародній практиці уже широко застосовують Атонік Плюс, 0,2 л/га на суниці для захисту від стресу (заморозки, негативні наслідки застосування пестицидів, посуха) та покращення розвитку генеративних органів (суцвіть та плодів). 2-разове застосування Атонік Плюс (фото 5), 0,2 л/га перед першою та другою хвилями заморозків захистило рослини – суцвіття не ушкоджені і дадуть плоди.

За даними синоптиків, очікуються заморозки 17-19 травня у 5 областях (Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська, Луганська) до 0...-3°С, але з Атонік Плюс вони не страшні! Тож якщо ваші посіви постраждали від заморозків, урожай ще можна врятувати за допомогою Атонік Плюс!

 

*За технологією рекомендується провести наступний позакореневий обробіток таких посівів із застосуванням Аппетайзеру (солі марганцю та цинку в 80% концентраті фізологічно активного фільтрату GA 142 – комплекс біологічно-активних речовин), 0,5 л/га (200-300 л/га робочого розчину) у фазу 4-5 листка кукурудзи.

fileUpload1: 
11495002405.jpg
11495002414.jpg
11495002421.jpg
11495002432.jpg
11495003086.jpg